NEUROTEADUS

Neuroteaduste valdkonnas keskendub Servier neurodegeneratiivsete haiguste uurimisele.

Servier on rõhu asetanud proteinopaatiatele, mida iseloomustab teatud valkude ebanormaalne kuhjumine, nagu Parkinsoni tõbi või haruldased haigused, nagu amüotroofiline lateraalskleroos. Autismi puhul on Servier koostöös Neurochlore’iga läbi viimas kahte ülemaailmset III faasi uuringut ühe ravimikandidaadiga.

IMMUUNPÕLETIK

Immuunpõletikulisi haigusi iseloomustab immuunsüsteemi reaktsioon, mis pöördub patsiendi enda kudede vastu. Servier keskendub oma teadus- ja arendustegevuses kolmele väga suure meditsiinilise vajadusega autoimmuunhaigusele: süsteemne erütematoosne luupus, skleroderma ja Sjögreni sündroom.

KARDIOMETABOLISM

Südame- ja veresoonkonnahaigused on maailmas peamine suremuse põhjus. Servier on juba üle 60 aasta pühendunud nende haiguste ravimisele ja on omandanud tunnustatud kogemused. Servier on aastaid pühendunud ka võitlusele diabeedi vastu. Seda keerulist ja progresseeruvat haigust põeb 422 miljonit inimest kogu maailmas.

Kardiometabolismi valdkonnas keskendub kontsern elutsükli juhtimisele (LCM), et kasutada ära oma ravimeid ja teadmisi täiendava innovatsiooni valdkonnas, eelkõige fikseeritud doosiga kombinatsioonpreparaatide (SPC) väljatöötamiseks. Kombinatsioonpreparaadid lihtsustavad ravi ja suurendavad  ravijuhiste järgimist.

* IQVIA, Analytics – MAT Q1 2021

ONKOLOOGIA

Vähk on rohkem kui iga neljanda surmajuhtumi põhjus, mis teeb sellest teise peamise surma põhjuse maailmas, ja see arv on tõusuteel. Selleks, et vastata kasvavale vajadusele terapeutiliste lahenduste järele, on Servier seadnud onkoloogia üheks oma peamiseks prioriteediks.

Kontsern püüab saada tunnustatud ja uuenduslikuks tegijaks raskesti ravitavate vähivormide ravimisel, mille ravivajadused on üldiselt veel rahuldamata, näiteks seedetrakti-, hematoloogilised-, kõhunäärme- ja lapseea kasvajad. Servier keskendub oma teadus- ja arendusprogrammides onkoloogia kahele paljulubavale valdkonnale – immunoteraapiale ja apoptoosile. Immunoteraapia hõlmab patsiendi immuunsüsteemi stimuleerimist, et parandada selle loomulikku võimet hävitada vähirakke, näiteks kasutades monoklonaalseid ja bispetsiifilisi antikehi. Tegemist on sihtmärkaviga, kus tuvastatakse agressorrakud ja suunatakse ravivastus konkreetselt neile rakkudele.

Monoklonaalsetele antikehadele spetsialiseerunud Taani ettevõtte Symphogen omandamine täiendab Servier’ teadmisi selles valdkonnas. Apoptoos on rakkude programmeeritud surm, Apoptoosi protsessi puudumine võimaldab vähirakkudel kauem ellu jääda. Servier’ terapeutiline lähenemine hõlmab sihtmolekulide väljatöötamist, mille abil taastada vähirakkude võime surra apoptoosi teel.